Tři kroky k dokonalé pleti

3. února 2010 v 15:47 | ashley |  Beauty
Problematická, mastná pleť má jednu velkou výhodu. Stárne pomaleji.
Vrásky i pigmentové skvrny se na ní objevují mnohem později než u ostatních typů. Kvůli tomu za ni možná jednou budete vděčná!
Problémy, kterými se problematická pleť vyznačuje, jsou zvětšené póry, nerovnosti pleti, pupínky, černé tečky nebo lesk. Všechny tyto problémy ale mohou být díky adaptované péči eliminovány.
Svou pleť hýčkejte, pečujte o ni, a ona se vám odmění!

Průvodce v péči o problematickou pleť

Základním krokem v péči o problematickou pleť je její ČIŠTĚNÍ. Vzhledem k tomu, že problematická pleť je charakteristická velkým množstvím nervových zakončení v blízkosti mazových žláz, měla by čisticí péče mít schopnost redukovat podráždění mazových žláz. Odborníci doporučují pleť řádně čistit dvakrát denně (ráno a večer) kvalitním čisticím gelem a tonikem. Dejte si pozor na přípravky s příliš vysokou koncentrací alkoholu, které by vaši pleť mohly přesušit. Noste s sebou v kabelce navlhčené čisticí ubrousky. Přetřete ubrouskem tvář také v průběhu dne.DENNÍ PÉČE

Dermatologové se často nemohou shodnout na tom, jaké druhy přípravků mastné pleti nejvíc vyhovují. Vaše pleť vám na to ale spolehlivě odpoví. Hned po použití přípravku vám dá najevo, zda je jí produkt příjemný. Pokud už na takový narazíte, zůstaňte u něj. Trápí-li vás spíše lesknoucí se pleť, vyzkoušejte dlouhodobě zmatňující hydratační krém, který vaši pleť navíc ochrání před každodenním UV zářením, které tvorbu kožního mazu způsobuje. Trápí-li vás spíše nedokonalosti pleti, používejte pouze lehké hydratační krémy, které neobsahují olej. Totéž platí o opalovacích krémech.
V nespolední řadě je důležitá správná životospráva a strava. Vyhýbejte se tukům, cukrům a konzervovaným potravinám. Pro co nejrychlejší ozdravení pleti omezte tuky ihned, dopřejte si je pouze v podobě několika kapek olivového oleje. Více o problematické pleti se dozvíte na www.vichyconsult.cz.


Zdroj: www.elle.cz
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 
a